Екстравагантни комбинации од модната недела во Милано

Од 21 до 27 февруари во Милано се одржа Миланската модна недела есен/зима 2023 година. Ова е трета по големина модна ревија од големата четворка (Њујорк, Лондон, Париз). Модната недела во Милано, како и самата Италија, е позната по своето богатство и луксуз. Настанот го води Италијанската национална модна комора, со женски колекции во февруари и септември и машки колекции во јануари и јуни.

На ревиите на модната недела во Милано учествуваат околу 85% од италијанските брендови од вкупниот број учесници. Приходите од модната индустрија придонесуваат со 27% во БДП на градот.

Ви претставувамe избор на фотографии од овој моден настан.

0

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.