Еве што се случува во центарот на Скопје, нашата метропола, веднаш штом фатат горештини

Секоја година иста слика. Има ли некој што ќе им каже нешто?

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • Васе напиша:

  Баш вчера поминував низ центарот на Скопје со велосипед и видов група од 30-тина туристи од Јапан (азијати) кои го сликаа споменикот и на нив не им беше јасно, кој е надлежен за бањањето:
  a) Министерство за урбанизам, градежништво и заштита на животната околина,
  б) Град Скопје,
  в) Општина Центар.
  Додека да се реши проблемо, бањањето че продолжи!

 • Ludak MK напиша:

  Ajde skopski smizli soblakaj toa minicot i u fontana isto kako na vodno, voda e voda za klecanje taman

 • De Bre Daa напиша:

  Приведување на 24 часа и по некое воспитно пендрекче а за секое неприведување повеќе пендрекчиња за надлежните што треба да го чуваат редот и мирот. Васе у право си за сликата спрема странските туристи и впечатокот што ќе го имаат, а ти лудаку тебе и дрво да ти прикажат на минич ќе ти изгледа така да посети си некоа инситуција.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *