Фатен, ама само на видео: Осудениот убиец Данело Кавалканте „како рак“ бега од затвор во Пенсилванија

За повторно фаќање на криминалецот е распишана потерница со награда од 20.000 долари. Кавалканте, кој минатиот месец беше прогласен за виновен затоа што ја усмртил со нож својата поранешна девојка, се качи хоризонтално со рацете и нозете меѓу два ѕида оддалечени околу 1,5 метри. Оваа техника на бегство претходно ја користеше и неговиот цимер Игор Болте во мај. Иако по бегството на Болте беше поставена бодликава жица, се покажа дека не е доволно ефикасна.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *