ФОТО: Додека надвор почнува да врне снег, ние добивме позитивен ЖЕЖОК поздрав од плажите на Аргентина

Првиот месец од Новата година веќе привршува, но зимата продолжува. Надвор има снег, мраз, студен ветер, а топлото време на нашите простори се уште е многу далеку. Без разлика дали е во Аргентина – јануари е вториот месец од летото, кога туристите доаѓаат на одмор на плажа. На северот од земјава во текот на денот воздухот се загрева до +30°С. Луѓето се релаксираат на топлиот песок на плажите и пливаат во Атлантскиот Океан. Па затоа, ви ги презентираме позитивните загреани слики од топлите плажи во Мар дел Плата, Пинамар и Пунта дел Есте.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • dimce напиша:

    Toa e koga Makedonija nema more

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.