ФОТО: Нијагарините водопади речиси целосно замрзнаа откако Америка ја зафати најстрашната снежна бура во последните 50 години

Неверојатен поглед од Нијагарините водопади покажува како разорната бура го погоди Бафало и уби десетици луѓе.
Фотографиите од воздух ги овековечија последиците од катастрофалното невреме, со снег што ги покрива тротоарите и планините од мраз долж брегот.

Монструозна бура ја зафати државата Њујорк за време на божиќниот викенд и брзо стана најсмртоносната бура во последните 50 години. Од вторник, околу 50 лица загинаа.

„За жал, полицијата очекува оваа бројка да се зголеми“, напиша на „Твитер“ градоначалникот на Бафало, Бајрон Браун.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Жарко Г. напиша:

    Сега и за оваа природна катастрофа ќе ги обвинат Русите.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *