ФОТО: Погледнете како изгледа новото љубовно гнездо на Џенифер Лопез и Бен Афлек, вредно 64 милиони долари

Фотографиите од неверојатната нова вила на Џенифер Лопез и Бен Афлек во Пацифик Палисадес, вредна 64 милиони долари, го прикажуваат големото богатство што се наоѓа на имотот.

Новиот дом е речиси двојно повеќе од цената на првиот имот што планирале да го купат, но има повеќе удобности, вклучувајќи осум спални соби и 11 бањи.

 

Домот се наоѓа на 1,13 хектари и вклучува теретана, професионална медиумска сала, соба за игри, лифт и огромен двор со базен и огниште.

Во февруари, „Jenny from the Block“ го продаде својот имот во Бел Ер од речиси една деценија за 42 милиони долари, откако го купи домот со девет спални соби за 28 милиони долари во 2015 година.
Домот се наоѓа во ексклузивниот регион Пацифик Палисадес, северно од Санта Моника и централниот дел на Лос Анџелес.

 

 

Лопез (53) и Афлек (50) првпат беа забележани како го проверуваат имотот во февруари. Изворите велат дека можеби се заинтересирани за правење промени, но фотографиите покажуваат дека можеби нема да треба да направат многу подобрувања.

Опремен со осум спални соби и речиси десетина бањи, домот е совршен за да се смести нивното мешано семејство. Парот заедно од претходните бракови има 5 деца. Секое дете ќе има повеќе од доволно простор да се протега во новиот дом и да покани многу пријатели за да уживаат во удобностите што ги нуди.

Опремен со кино, базен, повеќе места за рекреација и собирање и огромна кујна, нема сомнеж дека семејството ќе биде забавно друштво.

 

 

 

 

 

Една посебна точка на интерес е библиотеката, која вклучува повеќе полици за книги од подот до таванот, совршени за секој љубител на книги.

Домот исто така се наоѓа на рид и е свртен кон кањон, што овозможува многу природна светлина да навлезе во сите соби во текот на денот. Се чини дека домот има најмалку три ката, а сите вклучуваат соби што водат кон задните дворови или балкони.

 

 

 

 

И во случај да сакаат да им дозволат на пријателите или членовите на семејството да останат со нив, но од далечина, имотот изгледа дека вклучува куќа за гости што се наоѓа веднаш надвор од патеката.
Главната куќа има простор за три автомобили во гаражата, но многу дополнителна површина за автомобили.

Друга придобивка од новиот дом е тоа што е веднаш по улицата од резиденцијата на Пацифик Палисадес, која Афлек ја делеше со Гарнер девет години додека беа во брак.

 

 

Лопез и Афлек купуваа домови со месеци откако решија да го продадат имотот на Џеј Ло во Бел Ер за неверојатни 42 милиони долари, 28 милиони долари повеќе отколку што таа го купи во 2016 година.

Според извештаите, тој дом во моментов е во резерва со можен купувач за 39 милиони долари. Афлек неодамна ја продаде својата куќа за околу 30 милиони долари. Другиот дом во областа Пацифик Палисадес на кој двојката беше вредеше 34,5 милиони долари. Тој имот нуди седум спални соби и 13 бањи, а се наоѓа во престижниот Кањон Рустик. Има и гаража за шест автомобили, одвоена куќа за гости, базен и трпезарија со камин, како и шик бар.

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.