Генијално смислена футуристичка населба од викендички среде џунгла во Костарика, инспирирана од детските куќички на дрва

Архитектите нашле креативно решение над земја, со кое што не уништиле ниту едно единствено дрво, а плус добиле и чудесен поглед од терасата на секоја од куќичките за одмор.

„Како дете, нашата куќа на дрво беше место тајни и магија, каде што ги чувавме најинтимните тајни и ги ценевме најнезаборавните моменти. Тоа беше нашето засолниште, место каде што можевме да избегаме од стресот и грижите на светот и повторно да се поврземе со себе. Мојата цел беше да создадам модерна слика за оваа безвременска идеја, обезбедувајќи спокоен и мирен простор каде што можете да се исклучите и повторно да го откриете вашиот внатрешен свет“ – вели еден од креаторите на проектот.

default

default

default

default

default

default

  • aneta напиша:

    cena??? ahahahha

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *