„Ги имам најголемите усни на светот, но сакам уште поголеми иако луѓето велат дека ќе пукнат“ – Арно срце, но што правиме со веѓиве?

Андреа Иванова, од Софија, Бугарија, ја започнала својата трансформација во 2018 година, кога, во обид да изгледа како кукла Братц, почнала да ѝ се инјектира филер во усните, вилицата и брадата. Можеме да кажеме дека обидот е неуспешен.

 

Инфлуенсерката се надева дека ќе постигне нов рекорд со нејзината добро дефинирана структура на лицето, покрај нејзината самопрогласена титула за најголеми усни на светот. Но, таа не застанува тука, и става уште повеќе филер во усните – што ги поттикна загрижените обожаватели да ја изразат својата загриженост, верувајќи дека се блиску до „пукнување“.

 

„Сè уште сакам поголеми усни и ќе продолжам со повеќе инјекции за да ги направам уште поголеми“ – мудра мисла од Андреа.

„Моите усни сè уште не се доволно големи и ги сакам многу поголеми од сега. Секој месец ќе ставам повеќе филер, но не можам ни да избројам колку пари сум потрошила вкупно“. – браво Андреа!

Во објавата, која нормално собра стотици лајкови, таа ги покажува своите бујни усни, со натпис: „Свежи усни и образи!!!“ – Па срце, на нас ни изгледа малку бајато…

 

Корисниците се собраа во коментарите за да ги споделат своите реакции, со различни одговори од фановите.

„Зарем не се плашите дека само еден ден ќе пукнат“

„Се чувствувам многу лошо за тебе“

„Овие лекари треба да бидат затворени! Потребна ви е ментална помош“

„Толку тажно! Ве молам, не бидете само пар усни“.

 

Други, пак, го обожаваа нејзиниот нов изглед.

„Изгледаат неверојатно“

„Андреа, сонувам што можат твоите усни да направат“.

„Апсолутна убавина и совршенство“

Освен негативните мислења на интернет, 25-годишната девојка го обожава својот изглед.

Таа рече: „Не се грижам за коментарите на луѓето, бидејќи имам свој вкус и погледи за убавината – строго ги следам. Секој човек треба да се задоволува себеси без да се плаши или да се грижи за мислењето на другите, бидејќи смислата на животот е да се биде среќен“.

А Андреа е среќна со усни што ќе пукнат и половични веѓи.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.