Гимназијата „Мирче Ацев“ од Прилеп на сликовит начин им покажува на учениците што не е дозволено да се носи

Автор: Кичеецот

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • kire напиша:

  Bravo,taka treba nasekade…a ne da licat na prostitutki…

  • Sonja напиша:

   Majka ti e prostitutka glupak, u sto da idam u burka alooo 2024ta e. Vi ebam pederi nemozete zenska otkriena da gledate !

   • Жарко Г. напиша:

    Соњче, ај не се пали многу и не туку треси скопски зборови со тие одвратните У и ИДАМ. По тоа што не ги прифаќаш нормите за пристојно облекување се гледа дека си само обична камењарка (курвиче по народски речено) која не поминала ниту два големи одмори на училиште. За часови и да не правиме муабет зошто таму ќе научеше дака во нашиот преубав македонски јазик нема место за У и ИДАМ туку само и само ВО И ОДАМ.
    Толку си неписмена што дури и годината не знаеш која е. Алооооо 2023-та е!!!
    Повели разубеди ме и за трите мои забелешки.

   • Aco напиша:

    Sonja ne preteruj, ne mora u burka da se ide, pristojno moze da bide i moderno, ugledaj se na Amal Kluni, kralicata Rania od Jordan, bidi dama, ne se ugleduvaj na influenserkuite i tiktok seljankite.

 • Zoran напиша:

  Така треба да биде во сите училишта почнувајќи од основно. Браво, ти си пример за сите други!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *