„Го дојам мојот сопруг како мало бебе и еве зошто е тоа добро за него, а и за нашата врска!“

Една жена откри дека го дои својот сопруг – и вели дека тоа не само што ги зближило, туку е добро и за неговото здравје.

Рејчел Бејли (30) од САД, ја започнала необичната практика со својот сопруг Александар, во 2017 година и оттогаш парот воопшто не зажалиле за тоа.

 

 

 

Мајката на три деца тврди дека Александар не настинал две години и оттогаш добил многу комплименти за својата кожа.  Двојката инсистира дека тоа „не им е кикс“ и дека не се срамат поради тоа бидејќи „ништо лошо не произлегло од сето тоа“.

„Тоа е малку табу тема, но сакавме да ја споделиме“, рече таа.
Александар првично почнал да го пие мајчиното млеко на Рејчел за да и помогне кога таа доела премногу додека ги доела нивните деца.

„Кога моето средно дете, Арија, која сега има шест години ја доев, отидов на крстарење со Александар“, објасни таа.

 

 

„Меѓутоа, ја заборавив пумпата за гради и ќе прснев два дена. Имав многу болки и се плашев да не добијам инфекција, па решивме дека мојот сопруг ќе се обиде да го испие млекото за да ме олесни. Бевме нервозни поради идејата, но штом го направивме тоа, сфативме дека е сосема во ред. Згора на тоа, создаде и поспецијална врска меѓу нас што никогаш не би ја имале доколку не го започневме ова“, додаде таа.

 

 

 

Кога таа произведувала најмногу млеко веднаш по породувањето, тој го пиел нејзиното млеко „три до четири пати на ден“.
„Сфативме дека нема ништо лошо во тоа што го доев и тоа всушност би било добро за него бидејќи е толку хранливо. Не настина две години откако почна да го пие моето млеко и толку многу луѓе рекоа дека и неговата кожа е многу подобра. Тоа не е никаков проблем за нас“.

 

Кога повторно забременила по трет пат со своето најмало дете, Метју, таа повторно почнала да дои, а Александар бил при рака да ѝ помогне со задоволство.

Таа би го доела својот сопруг на појадок, ручек и вечера, но бидејќи сега произведува помалку млеко, го дои само навечер.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *