„Го запознав мојот иден сопруг како пијан спиеше во мојата дневна, па му повикав ПОЛИЦИЈА. А, сега неколку години подоцна…“

Кетрин Џонстон го запознала својот иден сопруг, Мајкл Џонстон, кога повикала полиција на него, откако тој пијан се сопнал во нејзината куќа низ незаклучена врата и се онесвестил на нејзиниот кауч. Седум години подоцна, тие се во брак со дете.

„Се смееме и не можеме да веруваме дека вака се запознавме и сега се венчавме и имаме семејство. Луѓето постојано го кажуваат тоа“, изјави Кетрин.

 

 

 

„Тоа е убава приказна и глупава затоа што е толку уникатна. Не би менувала ништо и мислам дека тоа ја прави нашата љубов уште посилна“.

„Ја замолив сестра ми да не ја заклучува вратата кога излегов, бидејќи доцна доаѓав дома, но премногу се забавував и завршив дома во 8 часот следното утро“, се сеќава Кетрин од Хајленд Фолс, Њујорк.

„Ја отворив влезната врата и го најдов овој човек како спие на нашиот кауч со ќебе над него. Хрчеше и чевлите му беа соблечени“.

Откако сфатила дека е странец, Кетрин, која сега има 29 години, и нејзината сестра, истрчале надвор и повикале полиција, која го извела Мајкл надвор од куќата.

 

 

Мајкл, кој сега има 35 години, верувал дека спиел на каучот кај колегата дома. Но, пред да сфати дека станува збор за грешка, Кетрин покренала обвинение за прекршување од втор степен.
„Она што мислев дека се случило е дека одам во неговата куќа, но реалноста е дека завршив кај Кетрин и заспав на нејзиниот софа“.

Обвиненијата, сепак, беа отфрлени откако Мајкл ја објаснил ситуација, се појавил на нејзиниот праг со цвеќе и искрено извинување и, без да знае ниту еден од нив, се сретнал со своите идни свекор и свекрва.

 

 

„Мислам дека тие го ценеа извинувањето. Нејзиниот татко рече дека тоа можело секому да му се случи. Тие само сакаа да се уверат дека сум искрен во врска со тоа“, рече Мајкл.

„Ова беше првпат да ги сретнам нејзините родители, така што тоа е прилично дрско прво запознавање“.
Но, дури кога Кетрин и нејзиниот тогашенен дечко раскинале, Мајкл можел да направи чекор и да започне комуникација.

 

 

„Многу луѓе ја знаат приказната и сега сме во брак со дете, така што сега се гледа на тоа без никакви негативни конотации, но во тоа време можеше да биде така“, рече Мајкл.
Двојката започнале врска во 2022 година и ја дочека нивната ќерка Мила Џонстон во февруари оваа година.

„Мојот сопруг е одличен човек и јас сум многу среќна што го имам“, рече Кетрин. „Ние сме многу среќни што се имаме еден со друг“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *