Голи модели со селотејп наместо бикини на нив, на модната ревија „Black Tape“ во Њујорк

Манекенките повторно прошетаа на пистата со селотејп наместо бикини за време на ревијата на модната недела во Њујорк.

Моделите учествуваа во шоуто на проектот „Black Tape“, лансиран во 2018 година од уметникот Џоел Алварез. На фотографиите се гледаат девојките со селотејп на кожата, кој покрива делови од нивните тела и имитира различни модели на бикини. На актуелната ревија, покрај црниот селотејп, дизајнерката користела и трака во боја.

Според материјалот, во ревијата учествувале модели како Нина Јованович, Џуни Б, Теди Мансует и други популарни инфлуенсери.

Алтернативниот моден бренд стана вирален на социјалните мрежи. Во моментов, модната дизајнерка ја продава лепливата лента што ја користи во својата работа за 10 долари.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Robert напиша:

    Vvvaaaauuuuuuuu … bolje od porno film

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.