Градоначалникот на Фиренца против “шарениот” идиот кој излегол да протестира за климатските промени

Активистот реши да испрска портокалова боја на Палацо Векио, симболот на архитектурата на Фиренца од 14 век.

  • Kire напиша:

    Odma bi go osudil na 20 god. zatvor, bez pravo na pomiluvanje.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.