Грчки Бог! Џек Грилиш ја покажа извајаната фигура загревајќи се за сезоната што следи додека е на одмор во Грција

Ѕвездата на Манчестер Сити се релаксира во Медитеранот со девојката Саша Атвуд по исцрпувачката кампања прекината поради Ковид. Но, Грилиш сепак најде време да ја започне својата претсезона рано во Атина, пред враќањето на тренинзите со Манчестер Сити во понеделник.

Тој објави фотографија на интернет во средата, со натпис: „Работам во жештина“, проследено со сонце, трчање и фудбалски емотикони.

На фотографиите се гледа како тој игра фудбал на песочен терен под сончево сино небо, трча по тревни терен во тренинг центар, одбојка во празен гол и позира само во неговите шорцеви, чорапи и чизми.

Гралиш официјално треба да се врати во претсезоната со Сити во понеделник, бидејќи тимот на Пеп Гвардиола се обидува да ја одбрани титулата во Премиер лигата.

26 годишниот играч објави сличен сет на фотографии од тренинг за време на одморот на грчкиот остров Санторини, а поранешните соиграчи од Астон Вила Шеј Гивен и Карлос Санчез коментираа за да ја покажат својата поддршка.

Грилиш одлета во главниот град за да тренира сам во комплексот на шампионот Олимпијакос со седиште во Атина. Тој претходно тренираше со мал локален клуб на Санторини.

Репрезентативецот со 23 натпревари отворено зборуваше за тешкотиите да се прилагоди на многу поинаков стил на фудбал и строгите барања под Гвардиола.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.