„Греми“ награди 2024 година: Како изгледаа најголеми музички ѕвезди на црвениот тепих оваа година? Од Тејлор Свифт до Мајли Сајрус, Бијонсе и Хајди Клум, која покажа најмногу „кожа“?

66-тото издание на црвениот тепих на „Греми“ наградите започна во неделата попладне во Crypto.com арената во Лос Анџелес, собирајќи ги на едно место некои од најголемите музичари во светот.

Тејлор Свифт го привлече вниманието со нејзиниот црно-бел „Schiaparelli Couture“ изглед – составен од наметка без прерамки и ракавици.

За време на нејзиниот говор за наградата за најдобар поп вокален албум за „Midnights“, Тејлор го објави својот нов претстоен албум наречен „The Tortured Poets Department“.

Мајли Сајрус, која воодушеви со нејзиниот впечатлив прилагоден златен изглед на „Maison Margiela“ и се придружи на Тејлор во листата победници, со нејзиниот сингл „Flowers“.

Дуа Липа изгледаше како диско-дива во нејзината сребрена тоалета „Courreges“ со накит од „Tiffany & Co“.

На наградите оваа година доминираа убави изгледи, но ајде проценете сами, откако ќе ги погледнете некои од најголеми ѕвезди на денешницата во свечени или не толку свечени тоалети.

 

Тејлор Свифт

 

Тејлор Свифт и Лана Дел Реј

 

Мајли Сајрус

  

 

Селин Дион

 

Дуа Липа

 

Бијонсе и Викторија Моне

 

Парис Џексон

 

Били Ајлиш со нејзинот брат Финеас

 

Џон Леџенд и Криси Тајген

 

Опра Винфри

 

Алесандра Амбросио

 

Лаверн Кокс

 

Хајди Клум и Том Каулиц

 

Лени Кравиц

 

Лил Узи Верт и 21 Саваџ

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *