Хаос на рингот откако јутуберот Логан Пол го искрши контроверзниот ММА борец Дилон Данис

Данис беше малку поконкурентен од боксерска вреќа. Данис, бразилскиот џиу-џицу мајстор и екс ММА борец, удри по приближно два удари во секоја рунда. Данис стана познат во борбените спортови како џиу-џицу тренер на Конор Мек Грегор.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Васе напиша:

    Со децении се бавам со повеќе спортови, а сум се натпреварувал на ниво на Македонија и на Балканот. Тешко е да се изгуби и тоа го признавам! Тие што викаат „не е важно кој ќе победи, важно е да се учествува“, лажат! Е, сеа, има типови што ќе изгубат, тешко им е, но брзо забораваат (како јас). Но, има и некои на кои не им е лесно, како овој погоре! Но, бидејќи се работи за меч помеѓу 2 познати, можно е да е наместена работа (за публика)!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *