Хит на неделата: Најталентираните македонски млади програмери, кои се на подготовки за олимпијада, со помош на Вештачка Интелигенција си направија химна

Четворицата ученици од осмо и девето одделение, кои ќе ја претставуваат Македонија на евроспката и балканската јуниорска олимпијада по информатика се на подготвителен камп на Пониква. Тие го искористија слободното време за да експериментираат со Вештачката Интелигенција. Резултатот всушност звучи многу добро. Слушнете ја песната!

Подготвителниот камп е во организација на ЗИМ – Здружението на Информатичари на Македонија и на здружението Бистри умови.

  • Jas напиша:

    Bravo deca samo napred……….Makedonci

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *