Холандскиот амбасадор плеска во фаца: Сега ќе ви каже до каде сме со влезот во ЕУ

После толку многу години и толку пари пуштени од ЕУ во Македонија, амбасадорот прашува, каде отидоа парите кои нивните даночни корисници ги платиле? Пораката што ЕУ ја добива од Македонија е „Ги сакаме вашите пари, не ги сакаме вашите вредности“. Убаво е да се напомене дека ова важи и за овие што се на власт и што секој втор збор им е ЕУ и за оние што беа на власт. Чесни луѓе ни требаат, не клептомани!

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • dimce напиша:

    Treba de se razbere covekot veke mu se smaci od tavce gravce,ajvar,kebapi…ne se lazi poveke proba sto proba.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *