Хорор сцена: Градежни работници висат од кабли како Спајдермени откако зградата на која што работеле се урнала

Пред неколку дена се случи трагична несреќа на градилиште во јужниот дел на Сао Паоло, каде дел од зграда ненадејно се урнал додека осум лица работеле на неа. Седум од осумте градежни работници паѓајќи од височина од 140 метри успеале да се задржат на каблите кои виселе на металната конструкција, а осмиот немал среќа и го загубил животот. Еве го видеото додека работниците чекаат да бидат спасени од пожарникарите кои пристигнале со повеќе од 10 возила.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *