Шумар нашол одвај живо младенче во дивината, го спасил и така започнало едно големо пријателство

Животните, за разлика од луѓето, не забораваат кога ќе им направиш добро дело, а благодарноста трае цел живот.

  • Dimche напиша:

    E da mozi coveckiot rod da vrati dobrina za dobrina kako sto ja vozvrakat zivotnite [ ima iskluchoci kaj lugeto] zivotot bi bil mnogu poednostaven.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *