И кога сме веќе кај Селест Барбер, модерната кралица на хуморот, погледнете ги некои од нејзините најсмешни пародии и запознајте ја подобро

Селест Барбер е љубовна сопруга и мајка на две деца, но домашните работи не ја спречуваат да се забавува во секој агол на светот каде што знаат за неа. Таа е одличен комичар и стекна популарност благодарение на неверојатно смешните пародии на популарните убавици.

 

Никој не може да одолее на смислата за хумор на оваа навистина шармантна жена! Нејзината самодоверба и хармонија со себе е едноставно неверојатна и уникатна.
Селест Барбер – како блескав метеорит што го проби кристалниот таван на гламурозниот шоу-бизнис – стана нов феномен на дигиталната реалност.

 

 

Се чинеше дека се појави од никаде и веднаш стана супер популарна. Сето тоа е благодарение на духовитите и инвентивни фото-пародии на познатите личности што таа ги објавува од 2015 година.
Денес ја нарекуваат „најсмешната жена на нашето време“ и „креатор на алтернативен свет на гламур“. Таа често е поканетиа да учествуваат во популарни ток-шоуа и да глуми на разни настани.

 

Но, дури и откако стана популарна како оние познати личности кои ги пародира во своите објави, Селест Барбер не го изгубила својот идентитет. Таа иронизира за сопствената слава ни помалку ни повеќе, туку и за претенциозниот гламур на познатите личности.

 

 

Речиси секој ден, Селест на својот „Инстаграм“ објавува фото-пародии на најгламурозните слики на модели што можела да ги најде на „Интернет“. Понекогаш прави и видео пародии.

Нејзината страница на „Инстаграм“ има над 9,5 милиони следбеници (до овој момент).

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.