И Нимиц призна дека сме биле дебили во неговите очи

Според соопштение на Македонското меѓународно движење за човекови права од Торонто, специјалниот претставник на ОН, Метју Нимиц рекол:
„Ако бев Македонец, немаше да преговарам за моето име“.

Kога претседателот на македонското движење , Бил Николов, го прашал Нимиц, какви се неговите очекувања доколку Македонија се повлече од преговорите за името, тој одговорил: „Ништо. Не верувам дека би имало какви било последици“.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

  • Rade Gade напиша:

    Kako nema posledici be kletnik Makedonija ni ja unistivte !!!! Da vi se sotre pokolenieto !!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *