И после 28 години заедно се држат за раце и се гледаат со љубов – Пирс Броснан ќе ви покаже дека вистинската љубов може да се најде два пати во животот

Еден од најсилните славни парови е Пирс Броснан и Кили Шеј Смит, кои се заедно речиси 30 години. А судејќи по нивните фотографии, нивните очи сè уште зрачат со взаемна љубов, исто како и пред многу години. Во интервјуата, актерот не престанува да кажува колку ја сака својата сопруга, а таа ги кажува истите работи за него.

 

Пред да ја запознае Кили Шеј Смит, Пирс Броснан имал неколку врски, па дури и беше оженет со актерката Касандра Харис. Подоцна Пирс ќе рече дека никогаш не помислил дека со Харис ќе помине 17 години од својот живот. Тој не се обидувал да ја придобие, туку само сакаше да ужива во нејзината убавина и каква е таа. Парот се венчал во 1980 година, а 3 години подоцна го добиле синот Шон. Пирс ги посвоил и децата на Касандра од нејзината претходна врска.

Во 1991 година, Касандра почина од рак на јајниците. Таа имаше 43 години. Актерот вели дека кога на вашиот партнер ќе му биде дијагностицирана терминална болест, вашите погледи на животот драстично се менуваат.

 

Во 1994 година, тој ја запознал Кили Шеј Смит во Мексико, која во тоа време била ТВ дописник. Подоцна, Кили во едно интервју откри дека веднаш била воодушевена од Пирс: „Тој беше висок, темен и убав – сè што сите веднаш ќе ги привлече. Тој го имаше оној сјај во очите. Си помислив: „Леле!“

Тие излегле на состанок неколку дена откако првпат се сретнале. Аеделе под ноќното небо, Пирс ја држел за рака и зборувале до 3 часот наутро. Во едно интервју, актерот рече дека без разлика каде бил секогаш му недостасувал да има некоја личност покрај себе. Така, тој ќе ѝ испратил билети да дојде за да бидат заедно. „Едноставно се чинеше дека се вклопувавме“, рече актерот.

3 години откако се запознале , го добиле првиот син Дилан, а вториот син Парис 4 години подоцна. Актерот еднаш рече: „Најдов одлична жена во Кили Шеј. И да барав уште милион пати, не би нашол толку добра жена како неа“.

За Пирс било важно Кили да сфати дека сè уште ја оплакува својата покојна сопруга. Тој вели дека Кили отсекогаш била љубезна и сочувствителна и мисли дека таа е неговата Северна ѕвезда, секогаш внимавајќи на него.

Пирс вели дека поминувањето квалитетно време заедно е клучна состојка на нивниот среќен брак. Според него, неговиот прв брак бил многу среќен и имал неверојатна среќа што повторно ја нашол љубовта.

Актерот рече: „Ние требаше да се најдеме. Му благодарам на Бога за неа секој ден. Кога Кили ме гледа, слабеам. Ја сакам нејзината виталност, нејзината страст. Таа ја има таа сила без која јас не би можел да живеам“.

Еднаш, Кили му изрази благодарност на својот сопруг на интернет што ѝ се придружи на тоа диво, но радосно возење: родителство. Таа напиша: „Твоето срце е толку големо, толку дарежливо, толку нежно и сочувствително. Ме инспирираш секој ден и продолжуваш да ме смееш. Бог да ве благослови! Моето срце е исполнето со благодарност“.

Кили е жена со облини. Пирс мисли дека изгледа прекрасно и вели: „Ја сакам секоја облина на нејзиното тело и таа за мене е најубавата жена на светот“. Тој е горд на својата сопруга и секогаш се труди да биде достоен за нејзината љубов.

Актерот е сигурен дека човек треба да му верува на своето срце: „Поголемиот дел од мојот живот сум оженет маж – така ми се допаѓа. Јас сум еден од оние момци кои веруваат дека ви треба силна жена во вашиот живот“. А Кили вели: „Пирс е интелигентен, плени, а неговата вистинска убавина произлегува од душата. Тој прекрасно старее“.

Сопружниците сакаат да прават сè заедно. Тие имаат куќа со неколку хектари земја што Кили ја уредува.

Актерот вели: „Јас копам ровови за нови растенија. Тоа го правиме заедно. Тоа е многу едноставен живот таму. Заедно изградивме домови. Дизајниравме дом во Малибу, всушност таа го дизајнираше реално. Моето внимание за тие работи е кратко, додека таа е перфекционист и, следствено, ни ги изгради мене и на момчињата овие прекрасни домови“.

Синовите на Пирс и Кили ги следат нивните стапки како модели, актери и застапници за заштита на животната средина. Во 2022 година, Дилан и Парис во едно интервју открија: „Ние ги имаме најдобрите родители што можете да ги побарате“.

 

Филмот Black Adam излезе во 2022 година. Во филмот, Броснан го носел својот венчален прстен и часовникот што Кили му го купила пред многу години. На часовникот има натпис на кој пишува „Времето лета на крилјата на љубовта“. Пирс одлучил дека овие додатоци се соодветни за неговиот карактер. Смит бил воодушевен од нејзината посебна почит и му се допадна што ги земал тие амблеми со себе во филмот за суперхерои.

Пирс вели дека неговата сопруга е многу кул, има одлична смисла за хумор и одлично чувство за тоа која е таа како жена. А Кили вели дека разбира зошто многу жени го сметаат за привлечен – сето тоа е затоа што тој ги сака и цени жените. Советите на Пирс за одлична врска е „Само сакајте се, сакајте се секој ден“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *