„Имам 52 години и нема да дозволам мојата возраст да ме спречи да го носам она што го сакам – не сум престара за ништо“

Професионална манекенка која верува дека во модата треба да се ужива на сите возрасти, ги освои обожавателите на „TikTok“ со нејзините прекрасни комбинации.

 

Луиза од Австралија има 52 години и ги краси страниците на списанијата и каталозите како модна манекенка и собра следбеници на интернет преку нејзината порака за прифаќање на стареењето.

Додека ги покажува своите комбинации, кои ги избира без да размислува за годините, таа ги охрабрува другите жени да не дозволат нивната возраст да диктира како се облекуваат. Таа, исто така, ги носи своите следбеници зад сцената на модните снимања и ги одржува работите реални со тоа што ја открива помалку гламурозната страна на нештата.

 

 

   

Во еден клип, таа покажува гламурозни фотографии на кои шета покрај брегот на плажата додека заслепува во син летен фустан. Сепак, следната снимка открива како се направени фотографиите додека таа е снимена како трча од грубите, студени бранови во значително помалку гламурозен момент.

Често во своите видеа, Луиза ги поттикнува жените да се облекуваат како што сакаат, без оглед на нивната возраст.

Таа тврди: „Во модата треба да се ужива, на која било возраст. Носете сѐ што ве прави среќни’.
Една од најпрепознатливите карактеристики на Луиза се веројатно нејзините впечатливи сребрени прамени. Во едно видео, таа споделува многу снимки од нејзината коса, со натпис: „Ниту еден човек на планетата го нема истиот сребрен лак“.

Во најголем дел, гледачите се воодушевени од впечатливата убавина на Луиза и оставаат коментари за да и дадат комплименти.

„Каква апсолутно убава дама“, рече едно лице.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.