„Имам 52 години и сум разведена – претпоставував дека ќе излегувам со здодевни старци, но жешките момци во нивните 20-ти не можат да се наситат од мене“

Кога ТВ-водителката Роз Свицер се развела на 40 години мислела дека ќе остане заглавена да излегува со мал број на партнери, стари и досадни мажи.

Но, ете не била во право. Сега на 52-годишна возраст таа открива како „жешките 20-годишни момци“ сакаат да излегуваат со неа и дека обожава што е милфица“

„Тие ги гледаат милфиците како „вистински жени“ кои можат да ги погледнат во очи, да водат разговор без да си играат со нивните телефони и кои точно знаат што сакаат во кревет“, рече таа за младите момци.

 

Роз наишла на неколку „ловци на милфици“ во осумте години по нејзиниот развод и откри како точно да „забележи еден во дивината“.

„Тие се оние кои се премногу самоуверени, оние кои не се срамат да зјапаат и да ви намигнуваат од другата страна на шанкот. Тие се првите што пристапуваат и ви кажуваат колку сте убави и прашуваат дали можат да ви купат пијалок за вашиот „25-ти роденден“.

 

Роз додаде дека тие се среќни што ги прават сите први потези.

„Ќе ве насмеат, ќе ви ласкаат со комплименти и ќе ве задушат со своето внимание. Потоа ќе прашаат „дали некогаш си била со помлад дечко?“ рече таа.

И тие се исто толку „очигледни“ на и на Интернет.

„Тие ставаат дека имаат 40 години на својот профил, но во нивните коментари ве известуваат дека се во нивните 20-ти“, рече таа.

Роз рече дека разговарала со еден неодамна кој ја променил возраста од 24 на 42 на популарна апликација за запознавање.

Таа го нарече „Хари“ за да ја заштити неговата приватност, но го сподели неговиот профил и нивниот прв разговор.

„Неговата биографија вели: „Ловецот на милфици врати“ проследено со барање добро познатиот опис две вистини и лага.

Двете вистини и лагата гласат: „Имам 42 години, играв кошарка со Џа Рул и сакам да сурфам. Ќе ви дозволам да сфатите која е лагата, но мислам дека одговорот е прилично јасен“.

 

 

 

Таа рече дека и покрај тоа што лажел за своите години, високиот раст и убавиот изглед на младиот човек ја натерало да ја надмине линијата.

За „истражување“, Роз му испрати порака во која го праша што сака кај постарите жени.

„Само го сакам ентузијазмот и возбудата од една постара жена, девојчињата на моја возраст се толку свртени само кон себе и тешко се зборува со нив“, напиша тој.

Роз одби да потврди дали некогаш би ги прифатила љубовните понуди од од младите мажи.

 

 

  • Дарко напиша:

    Ороспија со тапија 🤣🤣🤣

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *