„Имам 63 години и сум фанатик за фитнес – еве ја мојата клучна тајна да изгледам помладо секоја година, а нема никаква врска со вежбање“

Гим Тан, мајка од Калифорнија која е позната како @californiaistoocasual, продолжува да ги воодушевува следбениците со својот млад изглед.

Фитнес ентузијастката неодамна сподели видео со обожавателите каде објасни дека верува дека старее како убаво вино, изјавувајќи: „Реков претходно дека всушност мислам дека изгледам помладо оваа година отколку минатата година“.

Но, која е најголемата тајна за убавина на 63-годишната жена?

 

Според Gym, сето тоа се сведува на позитивен поглед на животот, како и на една клучна состојка – не размислување за вашата возраст.

Облечена во елегантен црн фустан во комбинација со координиран жолт, црно-бел накит, мајката им порача на своите обожаватели: „Годините се само бројка. Го кажав и претходно, но повеќе од тоа фокусирајте се на она што ве прави среќни. Фокусирајте се на она што ве прави да се чувствувате добро“.

Таа ја истакна важноста да се опкружувате со луѓе кои ве ценат и сакаат и кои исто така можат да ве научат на различни аспекти за животот.

Таа ги повика обожавателите да не се плашат од стареењето, туку да го прифатат, притискајќи дека животот „навистина може и станува подобар“.

  • dimce напиша:

    Na video snimkata o.k.,no na fotografiata pomisliv slikano e sustestvo od NLO.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *