„Имам 70 години и се оженив со 42 години помлада жена по средбата на Филипините – луѓето велат дека таа е со мене поради пари и секојдневно нѐ навредуваат“

Дејвид Епштајн (70) од Оукленд, Калифорнија ја запознал својата сопруга Џеки (28) додека бил во посета на Филипините.

Двојката има заеднички профил на „TikTok“, @dave_jackie2818 , каде што собраа нешто околу 50.000 следбеници – и се познати по тоа што споделуваат многу приватни моменти со своите обожаватели.

 

 

 

Омилените клипови вклучуваат сцени од Џеки како седи во скутот на Дејвид и го штипка по лицето, во видео со наслов: „Благословена сум“, како и видеа од парот како танцува.

Сепак, не сите даваат поддршка и парот мораше да ја брани својата врска во многу наврати.
Дејвид ја запознал Џеки на веб-страницата за запознавање „Cherry Blossoms“, каде членовите активно бараат „да се сретнат со Филипинки и Азијки“ на интернет – додека тој бил во нејзината татковина.

 

Дејвид изјавил: „Се запознавме кога бев на Филипините. Користев страница за запознавање. Еден ден го видов нејзиниот профил – практично скокнав од столот. Бев толку импресиониран од она што го видов“.
Разговарајќи за нивната венчавка, Џеки изјавила: „Нашата венчавка беше забавна. Тоа беше најдобриот ден во мојот живот. Моите родители и браќата и сестрите не можеа да стигнат овде“.

 

 

 

Откако се согласила да се сретне со Дејвид, Џеки признала дека „не го прегледала неговиот профил“ и „немала поим како изгледа тој“. Таа додала: „Можев да кажам дека тој беше господин и беше навистина убав“.

Џеки ја добила својата виза 11 месеци откако Дејвид го поставил фамозното прашање, при што парот избрал да живее во САД.

Џеки сега работи во локална аптека во Калифорнија, но еднаш годишно се враќа на Филипините за да го посети своето семејство и да им помогне финансиски.

  • Васе напиша:

    А, зошто е со тебе бе батка? Од љубов? Најверојатно секој ден го тера на се*с! Бидејќти баткава е стар, мора да користи вијагра и брзо ќе свисне! А каде че отидат парите, па разбира се, кај госпоџата! Која пак сеа богата че си најде некој батка 10-20 години помлад од неа и овој убав, а сиромав че чека оваа да свисне! Ах, судбина!?

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *