„Имам 74 години и сѐ уште носам мини здолништа. Луѓето ми велат дека тоа е несоодветно за мојата возраст, но мене ми се допаѓа“

74-годишна жена се фали на интернет со нејзиниот младешки изглед и не се грижи дали се облекува соодветно „на нејзина возраст“.

 

 

Колин Хајдеман, од Лос Анџелес, стана модел на 69-годишна возраст и брои повеќе од 319.000 следбеници на „TikTok“, каде што споделува дел од нејзината гардероба, која се состои од кратки здолништа, искинати фармерки и штикли од 20 сантиметри.

И покрај тоа што и е кажано да избере облека што е посоодветна за нејзината возраст, Колин сака да ги воодушевува своите обожаватели со смел изглед и во согласност со актуелните трендови.
Во вирално видео, таа им се обрати на своите критичари, велејќи дека „може да се облекува на нејзината возраст како што таа сака“ и дека нема да биде „невидлива“ поради нејзините години.
Во клипот, кој го погледнаа илјадници, Колин носи мини фустан со кожени чизми високи на бутовите и црна кожна јакна.

 

 

Се слуша глас кој вели: „Не дозволувај да те дефинираат. Ние сме силни. Ние не сме невидливи. Се облекувам на моја возраст како сакам“.

Како што се прикажува во видеото, 74-годишната жена се гледа како гази со своите работи по улица, со самоуверена насмевка.

Колин сака да ги прикажува своите комбинации, честопати придружувајќи ги нејзините видеа со хаштагови како „#styleover70“ и „ifnotnowwhen“ за да се врати дома до точката каде што може слободно да носи што сака.
Во друг клип, таа може да се види облечена во горниот дел од рамениците со светкава кожа и искинати фармерки, додека на друг клип е прикажана во мини фустан со пресечен дел од средината и длабоко деколте што ги истакнува нејзините долги нозе.

Нејзините обожаватели сакаат да ја опсипуваат постарата манекенка со пофалби, а многумина велат дека се надеваат дека ќе личат на неа кога ќе наполнат 70.

„Вие сте неверојатни и сосема очигледно прекрасни“, рече еден.
„Ние не сме невидливи“, напиша еден, повторувајќи ги зборовите споделени во гласот на Колин.

 

„Секогаш изгледаш прекрасно! Го сакам овој пост затоа што ми велат да се облекувам соодветно на мои години. Имам 60 години, облекувањето на моја возраст е се што ќе извадам од плакарот“, рече друг.

„Ме инспирираш! Ќе имам 60 години во јуни и одбивам да се „облечам на мои години“, што и да значи тоа кога луѓето ќе го кажат тоа. Ти си неверојатен“, напиша друг.

„Ми се допаѓа што уживаш во животот. Добро изгледаш. Игнорирај секаква негативност. Староста е состојба на умот“, рече еден.

„Посакувам да изгледам како тебе на таа возраст“, ​​напиша друг.

  • Pero напиша:

    sekoj ima pravo da se oblaka kako saka, ako saka duri i bez obleka, ama sepak ima edna moralna linija koja, koja za zal, vo “modernoto” vreme nekako se ignorira, pa ke vidite ovakva baba so stikli i minic, druga baba se mazi na 80 i kazuva kako i e ubav seksualniot zivot, treta, kako e internet zvezda…. eh, ne ni sakam da zamislam baba mi vaka da ja vidam, volku moderna na tie godini…ama pak ke kazam, koj idiot prati vakvi pa uste i komentari ke i pratam, ovakvi just ignore i tolku,

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.