Инфлуенсерка ги истакна своите бутови во минијатурни бикини – но обожавателите не можат да престанат да гледаат во една работа

Кога ги гледаме луѓето, нашите очи можат да бидат привлечени кон одредени работи.

Карина Ирби е позната по тоа што ги истакнува своите облини во објавите на интернет и неодамна беше искрена за своето тело. Таа ги замоли фановите да ѝ кажат што гледаат кога ќе ја погледнат.

 

Таа се соблече во бикини со дезен за да го покаже своето тело со гордост. Шарениот комплет беше украсен со цвеќиња, а таа изгледаше убава како слика, но сакаше да знае нешто прилично важно.

Во натписот таа ги праша своите следбеници: „Што е првото нешто што го гледате? Бидете искрени и коментирајте подолу“. Не помина долго пред луѓето да почнат да зборуваат.

 

Многу луѓе го кажаа истото кога станува збор за она што прво го забележале – но не од причини што можеби мислите.

Едно лице рече: „Искрено? Целулитот и текстурата на кожата“. Друг додаде: „Дека твоите нозе се како моите и јас го обожавам начинот на кој го покажуваш тоа!!“

„Посакувам да имаше некој како тебе кога бев помлада за да можев да славам наместо да се кријам од срам. Ти благодарам“.

„Целулит – затоа што го имам и јас, а исто така и 85% од нас жените. Ти благодарам што ме натера да се чувствувам понормално“.

 

И покрај тоа што многу луѓе брзо се согласија дека целулитот е првото нешто што го забележале – тоа не беше истакнато на негативен начин. Наместо тоа, други жени споделија како прво го забележале тоа бидејќи изгледа слично на нивното.

Многумина од нив не можат доволно да ѝ се заблагодарат на Карина што покажа колку е нормално да се има целулит. Некои, исто така, сакаа да истакнат колку е убава и колку ги сакаат нејзините бикини.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *