Интернет сензација: 8-годишен шоумен ја освои сцената со неверојатните танцови потези. Дали мислите дека се несоодветни за неговата возраст?

Осумгодишно дете од Калифорнија стана вирално поради „чувството на вибрацијата“ за време на зимскиот концерт во неговото основно училиште. Џејден Вилијамс (8) и неговите неверојатни танцови потези се прегледани повеќе од 20 милиони пати.

Во интервјуто за еден локален медиум, Џејден звучеше мирно и нежно кога разговараше за видеото, што беше голема промена од неговата личност на шоумен за време на концертот. Сепак, имаше добра причина за тоа.

„Само што почнав да танцувам“, рече Џејден. „Ја чувствував атмосферата“.

Видеото на ученикот од основното училиште во Bay Area им се допадна на повеќе од 692.000 луѓе откако беше објавено на Инстаграм пред една недела. На видеото, Џејден може да се види како го вади јазикот и изведува нешто што изгледа како серија потези кои произлегуваат од танцовите на ТикТок.

Џејден изјави дека бил многу возбуден за концертот и едвај чекал да им покаже на своите пријатели, семејството и најблиските што смислил.

„Бев толку возбуден што го направив тоа“, рече Џејден за концертот.

 

Родителите на Џејден велат дека тој отсекогаш имал блескаво присуство и само им е мило што светот сега може да го види она што тие отсекогаш го знаеле.

„Тој е таков откако почна да оди, и моравме да правиме многу забави овде во куќата, секогаш има многу музика кај нас. Каде и да одиме – кај пријатели, на забави, на свадби – тој секогаш е во центарот на вниманието“, рече таткото.

Танцовите потези на Џејден се чинеше дека привлекоа некои негативни коментатори кои го критикуваа дека не е во ред затоа што „го украл шоуто“ од неговите соученици и дека тие потези не се соодветни за неговата возраст.

 

„Ги прочитав коментарите и за оние кои мислат дека Џејден е себичен или не ги почитува своите соученици, не го познаваат Џејден“, рече мајката на Џејден, Јанира Вилијамс. „Тој има љубезна душа, полна со радост и ги прегрнува сите негови соученици секој ден на училиште. Неговата личност е голема. На сите ви посакувам среќни празници и љубов!“

 • Pero напиша:

  bre, i sega treba da padneme vo trans, deteto napravilo 3-4 dvizenja od sto gledalo na tv, i sega e SOUMEN, wowww
  nie kako deca, glupi bevme, neznaevme dvizenja…
  abe denes ke se poserat i ke go slikaat…. da go pokazat
  pa igralo deteto cudo golemo, niti e prvo niti posledno koe napravilo takvi dvizenja..

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *