Интернетот полуде: Оваа фотографија на Google Street View покажува човек како се „оттарасува“ од мртво тело?

Нема тело, нема криминал.

Фанатиците од вистинскиот криминал минатата недела ги подготвија лупите кога една жена објави скриншот од Google Street View на Фејсбук на кој изгледа како маж пренесува мртво тело.

Жената, позната само како Тами, ја сподели снимката од јуни 2019 година на која се гледа човек како турка велосипед по улицата Кент во Акрон, Охајо.

Изгледа дека долгиот предмет е завиткан во сива церада што е врзана за велосипедот – ако се работи за мртво тело, човечката глава може да виси над задната гума.

„Мојата внука ми покажа фотографија и ја зачував на мојот телефон, па решив „да патувам“ до Кент Сент на Google за да се уверам дека тој сè уште е таму. Сликата буквално вреди илјада зборови“, напиша Тами на Фејсбук.

Истражувачите на Интернет брзо дојдоа до заклучоци дека има „крв“ на чизмите и рацете на човекот, додека некои дури се прашуваа дали необичните слики биле пријавени во полиција.

Локалните жители шпекулираа дека предметот што изгледа како торба за тело всушност може да биде шатор, бидејќи бездомниците поставуваат шатори на патот во непосредна близина на улицата Кент.

„Таму неколку години имаше „шаторски град“ за бездомници. Претпоставувам дека тоа е шатор“, теоретизира некој.

„Да се ​​надеваме дека тоа е шатор, а не тело“, изјави друг.

Еден додаде: „Тоа мора да биде шатор или нешто слично. Тоа не може да биде како што изгледа, нели!?“

Беше контактиран и полицискиот оддел во Акрон и Гугл за коментар. Од четвртокот, Google го замати лицето на човекот и мистериозниот предмет на сликата на 126 Kent St.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *