Италијанција остро ги осудија Канје Вест и неговата сопруга Бјанка Ценсори поради нивните голи модни комбинации: „Треба да им е срам да се шетаат вака во конзервативна католичка земја!”

Огорчените Италијанци остро ја критикуваа „сопругата“ на Канје Вест, Бјанка Ценсори, бидејќи носеше екстремно голи комбинации, за време на посетата на нивната земја.

 

 

Австралиската архитектка (28) пристигна во Италија со Канје (46) минатата недела и во неколку наврати излезе со нејзините голи гради, јасно видливи под проѕирна мрежа.

Италијанските мештани ја означија облеката на Бјанка како „непочитување“ на социјалните мрежи, а некои велат дека „нескромните“ Бјанка и Канје не се добредојдени во земја позната по своето конзервативно католичко наследство.
„Не ни треба ова ѓубре во Италија“, коментираше еден италијански корисник, додека друг ги означи облеките на Бјанка како „бескласни“ и „вулгарни“.

 

Корисниците од другите делови на светот го потврдија ова чувство, со еден коментар: „Планирајќи патување во Италија, неколку пати прочитав дека Италијанците се многу модерни и се прилично конзервативни во изборот на облека. Се прашувате што мислат за овој егзибиционистички пар?”

„Апсолутно непочитување и ужасна облека. Не ми е гајле што ја облекува, таа не мора да дозволи тоа да се случи. Мислев дека Италија е една од многуте европски земји во кои може да ве гонат поради неносење соодветна облека?”, праша еден корисник, додека друг беснееше дека тоа е „огромно непочитување кон другите луѓе со излегување практично гол во јавност”.
За време на посетата на Фиренца во средата, Бјанка беше забележана како посетува ресторан со Канје облечена во проѕирен мрежест горен дел кој ги открива нејзините голи гради, во комбинација со макси фустан со низок струк и без чевли.
Еден ден подоцна таа повторно се појави боса, овој пат носејќи црни хеланки и оскуден горен дел од бикини што едвај и ги покриваше брадавиците.

 

Бјанка во саботата приреди уште една бурна „изложба” на своето тело додека беше на турнеја низ Тоскана со Канје во проѕирен комбинизон и потпетици.
Нејзините голи гради повторно беа видливи под тесниот, дијафанзен материјал.
Канје и Бјанка се венчаа на приватна церемонија во Беверли Хилс во јануари, околу два месеци откако беше финализиран разводот на раперот со Ким Кардашијан.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *