„Изедов две парчиња пица од семејната вечера во домот додека ги чував децата… никогаш немаше да ја претпоставам БЕСНАТА реакција на родителите кога си дојдоа дома“

Една бејбиситерка останала во шок и се чувствувала „збунето“ откако родителите ја искарале затоа што им ја „јадела вечера на децата“. На 20-годишна девојка и биле дадени пари во готовина за да плати за фамилијарна пица, додека таа се грижела за двете момчиња на возраст од седум и десет години.

 

 

Бејбиситерката рекла дека „отсекогаш имала впечаток дека на бејбиситерката и е дозволено да има разумна количина на вечера доколку се очекува да послужи вечера“.
Имајќи го ова на ум, таа одлучила да изеде само две парчиња пица. Но, ова не им се допаднало на родителите.
На „Редит“ девојката рекла дека неколку пати претходно била чувар на деца на парот и дека никогаш немала никакви проблеми.
„Кога родителите дојдоа дома, прашаа како помина вечерва. Реков добро и реков дека местото за пица е навистина иако никогаш порано не сум нарачувала од таму. Мајката ме погледна збунето“, напиша таа.

Дадилката верува дека не јадела „несоодветна количина“ храна, но родителите не се согласиле.

„Таткото рече дека не очекувале да ме нахранат и со вечера, и ми рече да не ја јадам храната на нивното семејство“, продолжи таа.

 

 

„Генерално, ми е многу непријатно и сум збунета од ова искуство“. И двете момчиња биле нахранети и не се жалеле дека се гладни до крајот на ноќта.

„Јас лично отсекогаш претпоставував, можеби погрешно, дека ако од мене се очекува да послужам вечера, тогаш сум добредојдена да имам порција. Дали е ова нешто што некој друг го доживеал?’

На разговорот се вклучија повеќе од 5.300 луѓе, од кои повеќето се согласија дека родителите грешат.

„Пребришете ги од вашата листа, тие се евтини и неразумни“, напиша еден од нив.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *