Израел објави снимка како изгледа огромен тунел на Хамаз, за кој велат дека поминува под најголемата болница

Тунелот е на длабочина од 10 метри, а долг е 55 метри. Израел тврди дека хамаз има мрежа од вакви подземни тунели.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Arafat напиша:

    Sloboda za Palestina !!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *