„Ја напуштив црквата за „пикантна“ кариера“

Растејќи, често сме научени да бидеме „добри девојки“, но една девојка не верува дека тоа е можно.

 

 

Грејс пораснала посветувајќи го својот живот на црквата поради нејзиното строго религиозно воспитување. Како млада девојка, таа одела во црква, без разлика во која земја се преселилувало нејзиното семејство.

Од Камбоџа до Тајланд, Австралија, Латвија и Казахстан, семејството на Грејси ги школуваше неа и нејзините сестри, одгледувајќи ги во постојано опкружување без социјални медиуми, интернет и филмови. Но, додека наполнила 18 години, Грејси раскинала со црквата за да продолжи со алтернативен живот на сексуално истражување.

 

Како што растела Грејси, таа сфатила дека има многу поинакво детство од многу пријатели на нејзина возраст. Таа рече дека нејзините родители биле многу строги за тоа што носи, какви филмови гледа, каква музика слуша и какви пријатели има.

Технологијата била следена, а гледањето телевизија било дозволено само за време на викендите по еден час. Таа тврди дека религијата „ја опкружувала од сите страни“, а луѓето во близина биле христијани.

 

Како млада девојка, Грејси едноставно претпоставувала дека така живеат сите. Сега нејзиниот живот е далеку од реалноста бидејќи создава содржини за возрасни за OnlyFans.

Грејси ја започнала својата кариера во 2020 година. Години подоцна таа рече дека тоа е најдоброто нешто што некогаш го направила бидејќи ѝ го променило животот на толку многу начини.

 

  • Robert напиша:

    Kliše: svetica, pa grešnica … i obratno

  • Dejan напиша:

    Roditelite bidejkji fanatici i go unistile zivotot, pretstavuvajkji i ja verata kako zatvor a zivotot kako slepa pokornost na zakoni i pravila koi cesto ne ni se po volja, i so toa napravile edna golema iluzija da si misli deka sega go zivee zivotot vo polna parea… Ona si go unistila zivotot a roditelite ke bidat sudeni za toa sto mnogu pogresno i ja pretstavile verata od koja sekoj ima potreba za da go zivee zivotot vo vistinska smisla… Ako Hristijanstvoto za nekogo pretstavuva zatvor namesto osloboduvanje togas takviot zivee vo teska iluzija kako sto e ovoj slucaj…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *