„Ја побарав девојка ми за жена со помош на тетоважа. Мораше да ми ги соблече панталоните за да ја види“

Дали мислите дека бракот е обврска? Еден бербер од Велика Британија неодамна ја запросил својата девојка со џиновска тетоважа на бутот која гласела „ќе се омажиш ли за мене“.

 

 

 

Џо Мареј (33) од Дербишир сакал да ја побара раката на својата тригодишна девојка Сара Греам (36) на „незаборавен“ начин.

Парот ја споделува љубовта кон тетоважите, па така таткото на три деца мислел дека би било соодветно да го постави прашањето во форма на уметност на телото. Мареј бил инспириран од видеата што ги гледал на интернет.
„Тоа не е тетоважа што ја правам секој ден“, рекол Пејн-Рајт, која е во бизнисот осум години.

 

 

За да го изврши планот, Мареј ја намамил својата идна невеста во салонот за тетовирање зато што и рекол дека има консултација за претстојната тетоважа.

Кога пристигнала Греам, Мареј ги спуштил панталоните за да го открие натписот додека „Love You ‘Till the End“ од „The ​​Pogues“ свирела во позадина.

 

 

За среќа, таа рекла „да“. Потоа, со дозвола на Пејн-Рајт, Греам го штиклирала полето „да“ на ногата на нејзиниот иден сопруг со пиштол за тетоважа.
„Предлогот во најмала рака беше шокантен“, се сеќава Греам. „Фактот што сама го истетовирав тоа го направи целиот настан дополнително посебен“.

 

  • strumica напиша:

    mojot drugr ja praese istata pred 4 godini….. i toj ja vide od drugo mesto taka da ne e nisto novo motika

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *