Јапонец потрошил 17.000 евра за да води таен двоен живот, но се плаши како ќе реагираат неговите пријатели доколку откријат

Јапонец кој сака да се облекува како џиновско куче коли сè уште се плаши му открие на своето семејство и пријатели за неговиот таен двоен живот. Познат само како Токо, човекот потрошил 17.000 евра на реалистичен костим за да ја исполни својата доживотна фантазија „да стане животно“.

 

Во некои од неговите најнови ажурирања за неговите 11.400 претплатници на YouTube, Токо откри дека почнал да се шета по неговата мирна улица и да си игра во неговиот двор, на четири нозе. Тој, исто така, сподели видеа во кои се обидува да изведува трикови во замена за лажна храна за кучиња.

 

Токо изјави дека сè уште нема изградено доволно самодоверба за да им каже на некои од своите најблиски пријатели за своето хоби. „Ретко им кажувам на пријателите бидејќи се плашам дека ќе мислат дека сум чуден“.

 

Токо рече дека ужива „да прави работи што ги прават само кучињата“. Во септември, Токо првпат се обиде да прошета на отворено. Тој во видеото на YouTube го документира искуството дека се чувствувал „нервозен и малку исплашен“.

„Се сеќавате ли на вашите соништа кога бевте мали? Сакавте да бидете херој или волшебник. Се сеќавам дека напишав во мојата матура дека сакам да бидам куче и да шетам надвор“.

Тој забележа колку убаво се чувствува ветрот во неговото крзно и се тркалаше во тревата во неговиот двор. Токо рече дека носи сандали за да ги заштити стапалата и долниот дел од костимот од валкање.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *