Јапонецот Казухиро Котетсу со неговиот настап во Битола, докажа дека е поголем Македонец од повеќе од луѓето во земјава

Ежење!

  • Џуро напиша:

    Почна со објавување на видеа со македонски песни на Јутјуб,па стигна со концерт во Македонија.Прекрасно!Голема почит и респект за луѓето што се потрудија и организираја концерт на Г-динот Котетсу од Јапонија.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *