Јапонската уметница Кијоми изработува реалистичен минијатурен старовремски мебел – да гледаш и да се чудиш

И покрај тоа што има две деца, раните утра ги посветува на својата страст. Користејќи хартија, жица и плексиглас, таа создава детални парчиња мебел од 18 век, вклучувајќи шкафови и столчиња со старински шарм. Нејзината колекција вклучува и ремек-дела за шиење, мал бутик за чевли и капи и минијатурен шпорет украсен со вкусни колачи. Кијоми ги поместува границите на минијатурната уметност со нејзините куќички за кукли инспирирани од внатрешниот дизајн од пред 2 века.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *