„Јас и моето момче имаме многу специфична врска и еве ги нашите 10 Божји заповеди кои ги практикуваме, иако луѓето нѐ викаат луди!“

Инфлуенсерка од Лос Анџелес беше погодена од бурни реакции на „TikTok“ откако ги откри правилата за кои таа и нејзиното момче се договориле за нивната врска, при што сите ја осудија нивната врска како чудна.

21-годишната Џија Алдисерт разговараше за 10-те правила за кои верува дека и помагаат да ја одржи нејзината шестгодишна романса на добро ниво , кое брзо достигна повеќе од 8,4 милиони прегледи.

 

 

 

„Ајде да зборуваме за 10 контроверзни работи во мојата врска“, изјавила манекенката и студентка, пред да додаде дека таа и нејзиниот маж „целосно си веруваат еден на друг и почнале да излегуваат на многу млада возраст“.

Прво, Алдисерт откри дека таа и нејзиниот убавец се согласиле да ги споделуваат локациите на нивните мобилни телефони еден со друг во секое време. Инфлуенсерката инсистираше на тоа дека тоа е од „безбедносни“ причини, а не за да може да го следи поради недостаток на верба во неговата верност.

„Ниту еден од нас нема што да крие, па би било сомнително ако не сакаме еден со друг да ги видиме нашите локации“, објасни таа.

Алдисерт и нејзиното момче, исто така, се согласиле да ги споделат своите лозинки едни со други, бидејќи веруваат дека тоа е исто така знак на доверба и транспарентност.
Во меѓувреме, четири од правилата за врска на Алдисерт се вртат околу работи што таа и нејзиното момче не смеат да ги прават: нема гледање порно, нема посети на стриптиз клубови, или пријатели од ист пол и следење на модели од спротивниот пол на социјални медиуми.

 

 

„Не сум кул со порното“, објасни Алдисерт. „Искрено мислам дека тоа е навистина токсично за вашиот ум, ви дава нереални стандарди и предизвикува супер зависност. Моето момче и јас практично живееме заедно, така што изгледа многу непотребно“, додаде таа.

Манекенката исто така тврди дека лајкувањето на фотографии на Инстаграм или следењето на секси ѕвезди на социјалните мрежи покажува недостаток на почит кон врската, поради што и двајцата се строго забранети.
Додека некои можеби сметаат дека овие правила се рестриктивни, неколку други правила за односи се конкретно поставени за да се нагласат нивните соодветни слободи.

И на двајцата им е дозволено да одат на „машки патувања“ и „патувања за девојки“, а и двајцата можат да одат во ноќни клубови. И на Алдисерт и на нејзиниот сакан им е дозволено да имаат пријатели од спротивниот пол – но има одредени параметри.

„Едноставно не можеме да бидеме најдобри пријатели со припадник на спротивниот пол“, објасни корисничката на „TikTok“.
Нивното последно правило за врска се однесува на изгледите за брак, при што парот се согласи дека нема да се венчаат додека и двајцата не бидат финансиски „слободни“.

„Сè уште сум на факултет, треба да бидам финансиски слободна пред да се венчаме“, изјави Алдисерт. „Не само што сме супер млади, туку и свадбите се скапи. И јас и мојот дечко сме екстра луди и ќе сакаме да ја направиме најголемата, најлудата свадба што некогаш сте ја виделе“.

Клипот брзо наиде на значајни реакции, при што многу гледачи ги критикуваа Алдисерт и нејзиното момче поради нивните правила.

  • Васе напиша:

    На времето кога бев шизик (!), се фатив со една женска која имаше 28 години. Истата ми тврдеше дека е невина!? Јас и велев, тоа не ми е важно, а таа „само сакам да знаеш“! Ја прашав, па како е тоа можно, а таа ми вика, со бившиот имавме долга врска а сексот не ни беше важен!!! После, излезе дека не е невина… и то…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *