„Јас имам 25 години, а мојот сопруг речиси двојно. Понекогаш има негативни коментари кои нѐ повредуваат, но еве како ние се справуваме со тоа и ја браниме нашата љубов“

Жена која е во врска со речиси двојно постар маж, откри како изгледа нивната врска и зошто често мислат дека таа му е ќерка.

 

 

 

 

Алија Лара (25) од Ранчо Кукамонга, Јужна Калифорнија и нејзиниот сопруг Стив Лара (48) се заедно нешто помалку од две години, а се венчале минатиот август.

Откако се венчале во Лас Вегас, Алија нашла „длабоко чувство на мир“ – но разликата во возраста од 23 години резултирала со неколку прилично непријатни средби. Таа честопати ја мешаат за негова ќерка.

 

 

Парот стана вирален на „TikTok“, со клип кој собра 7,5 милиони прегледи, а „хејтерите“ ја критикуваат нивната врска како „болна“. Но, дуото се надева дека ќе ги исправи овие недоразбирања и ќе докаже дека љубовта е љубов – без оглед на разликите во годините.

 

 

 

„Не ги сметам овие коментари за негативни, но тие се многу срамни. Откако ја објавив нашата врска на интернет, негативни коментари имаше премногу. Мислам дека најнегативниот коментар со омраза што го добив беше, според зборовите „Брус Вилис доби деменција и неговата млада сопруга го остави, таа ќе го направи истото“.

Двојката првпат се запознала кога Стив бил во Лос Анџелес на деловен состанок, а таа му го привлекла вниманието во септември 2019 година.

 

 

Алија, која е мајка на девојче, по име Адилин, истакна: „На почетокот немаше вистинска врска надвор од нормална физичка привлечност, но тој беше доволно привлечен што му го дадов мојот број кога ме праша и по неколку пораки, отидов на состанок со него“.
Мајката исто така сподели неколку од придобивките од толку големата разлика во возраста.

 

Таа рече: „Некои од најдобрите делови за мене во врската се мудроста и стабилноста што ги има мојот партнер. Имаше многу работи што не ги научив или не знаев кога се запознавме и тој навистина ми го отвори умот за тоа колку навистина сите сме во животот без граници. Ниту еден од моето семејство кое живее во Калифорнија не поседува свои домови, мојот сопруг поседува многу, а и ние моментално го поседуваме домот во кој живееме, па тоа ми дава длабоко чувство на радост и стабилност што ми требаше додека растев“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *