„Јас не сум sugar mommy, ние се сакаме“ – Колумбиската актерка реши да се омажи за 30 години помлад дечко

Актерката Алина Лозано (54) и нејзиното момче Џим Веласкез (23) планираат свадба. Колумбиската актерка реши да си даде нова можност со своето момче и покрај нивната разлика во години од 30 години.

Алина вели дека го запознала партнерот во совршено време.

Среќниот пар, кој е заедно повеќе од една година, на една телевизиска програма ја откри интимноста на почетокот на нивната љубов. Поради тоа, Алина беше критикувана за разликата во годините и нејзината љубовна приказна со мажот кој ќе ѝ биде сопруг.

„Се чувствувам во најдобриот момент од мојот живот. Да го запознаев 10 години порано, 15 години порано, мислам дека оваа врска немаше да биде возможна…“, открила Алина.

Џим призна дека ја видел Алина во филм кога бил дете.

Џим ја замолил Алина да се омажи за него на ТВ, признавајќи дека откако ја видел во „Педро ел Ескамозо“ кога бил само дете, знаел дека таа е љубовта на неговиот живот.

„Алина, пораснав гледајќи те, кога имав една година, мајка ми ме викаше „Педро ел Ескамозо“ и од тој момент знаев дека ти си жената на мојот живот, тогаш веќе го потврдив тоа и затоа сакам да ме придружуваш во остатокот од моите денови…“, рекол љубовникот клекнат на колена на пренос во живо.

Парот сега се подготвува за свадба.

Претходно, Алина Лозано и Џим Веласкез заедно ја споделија видео поканата за нивната официјална венчавка на нивните профили на Инстаграм. Во видеото, Алина е прикажана во нејзината венчаница и вел, додека Џим е облечен во костум со јакна во боја на вино и црни панталони.

„Љубовта е патување, а нашата авантура започнува на денот на нашата венчавка“, напишале во описот.

 

И покрај критиките и двајцата тврдат дека се многу среќни.

„Имам врска со Џим затоа што тој е самодоволен човек, затоа што јас не сум „suggar mommu“, не го издржувам Џим, тој зарабоува, тој исто така работи како професионален актер; па правиме убав тим и во животот и во љубовта“, вели Алина.

Џим исто така не се двоуми јасно да каже дека верува во љубов. „Јас сум верник во љубовта и чувствувам дека кога ќе ја најдете, не мора да ја оставите да си оди“.

Имајќи предвид дека прифатливоста на разликата во возраста меѓу двајца партнери е субјективна и дискусиите за ова прашање може да бидат бесконечни, општеството создаде правило за воспоставување на граница. Правилото „половина твоја возраст-плус седум“ ја одредува минималната прифатлива возраст за партнер за запознавање.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *