„Јас сум 54 годишна баба и сум толку згодна што сите млади мажи го сакаат моето тело“

Шарлин Фарнсворт ја сподели тајната за нејзината супер затегната фигура. 54-годишната жена која живее во Онтарио, Канада, половина од своето време го поминува во бикини, покажувајќи го своето супер затегнато тело.

И покрај тоа што се ближи кон своите златни години, Шарлин, која е мајка на две и баба на едно дете, е страствен бодибилдер и поминува до шест дена неделно тренинзи, фокусирајќи се на кревање тегови. Кога не е во теретана, често може да се види како ја покажува својата затегната фигура на „Инстаграм“, каде има 235.000 следбеници.

Фитнес фанатикот има многу млади обожаватели, меѓу кои и мажи на половина нејзина возраст, но таа е среќно мажена. Шарлин е со сопругот Мајк Фарнсворт импресивни 22 години.

Шарлин, исто така, одржува здрава исхрана, иако тоа варира во зависност од тоа дали таа се обидува да ја задржи својата тежина или да се зголеми за натпревар во фитнес.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • kire напиша:

    Hehehehe…Idi begaj bre…samobendisana baba…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *