„Јас сум 73-годишна жена – излегувам во клубови и носам мини здолништа затоа што одбивам да дозволам мојата возраст да ме дефинира“

Годините навистина се само бројка – барем кога сте 73-годишна жена која е решена да докаже дека никогаш не сте премногу стари за да излезете и да се забавувате.

Лин Зекис редовно ги споделува своите облеки и начин на живот што пркосат на нејзината возраст, со ноќни излегувања кои би можеле да им конкурираат на оние децении помлади.

 

 

 

Њујоркерката беше прогласена за „инспирација“ за нејзината содржина, која стана вирална во септември откако сними видео од нејзиното одење во клубови во Ибица. На почетокот на клипот, кој има над 1,9 милиони прегледи, Лин може да се види како сама танцува на музика, облечена во црно-бел кроп топ без ракави, со соодветно мини здолниште и црна чанта.

 

„Clubbing @73“, напиша таа во описот. „Не дозволувајте возраста да ве спречи! Еднаш во животот се случува да го видите диџеј Фишер!“

 

 

Виралниот клип собра илјадници коментари, при што многу корисници беа шокирани од тоа како некој над двојно постар од нив може да се забавува трипати посилно од нив.

„Имам 26 години и се уморувам само да стојам“, напишал еден корисник.

„Изгледаш неверојатно!“ рече друг обожавател на „TikTok“.