„Јас сум 91 годишна баба и не се плашам да носам високи потпетици и мини здолништа. Радувајте му се на животот со мене!“

Оваа кул дама е позната на интернет со нејзините прекрасни вибрации, извонреден стил и танцови движења. Здолништа и високи потпетици- таа на сите им покажува дека годините се само бројка за задржување на таа младешка енергија.

 

1. Таа стана кралица на „Тикток“

Во свет опседнат со младост, оваа жена е зрак свеж воздух, потсетувајќи нè сите да ги прифатиме нашите страсти, да го живееме животот во потполност и да продолжиме да шириме радост. Запознајте ја Бетси Лу, фантастична жена во раните 90-ти, која шири радост со нејзината единствена љубов кон живописните бои и светки. Таа не е вашата типична баба – таа е сензација на „TikTok“ под корисничкото име @betsylou.piano. Оваа расположена дама ги урива сите старосни стереотипи, докажувајќи дека никогаш не сте премногу стари за да блеснете и да се радувате. Бетси на неколку нејзини видеа има над 1 милион прегледи.

 

Поттикната од ритамот на стиховите, Бетси Лу не само што танцува – таа самоуверено продолжи со стилското одење по патеката пред својот дома.

 

2. Бетси е многу добра во свирење пијано

Но, Бетси не е само модна икона и танцова сензација; таа е и одличен пијанист.
Така, кога Бетси Лу не нè заслепува со нејзините танцови потези, таа ужица со својот клавир, прифаќа барања од нејзините следбеници и се снима како ги свири нивните омилени мелодии.

 

3. Кога била млада била танчерка

Во тоа време, Бетси го китела подот со нејзините тапкања и балетски движења. Денес, и на 91-годишна возраст, таа не дозволува тие чевли за танцување да соберат прашина. Во едно од нејзините видеа, оваа расположена жена покажува што умее на песната „Man!“ на Шања Твен.

 

4. Таа собра огромен број следбеници

Бетси без никаков напор го поседува нејзиниот уникатен стил, трендовски комбинации, високи потпетици и кул додатоци. Што е уште поимпресивно? Таа не само што „си гази“ во модната игра; на 90 години, таа го поседува животот со позитивна, здрава атмосфера што им пркоси на очекувањата што некои би можеле да ги имаат на 60 години. Обожавателите не можат да се заситат од нејзините шик комбинации.

Делот за коментари е „запален“ од прашања, а Бетси е токму таму, со задоволство дава одговори. Но, не се работи само за модата – луѓето се воодушевени од навидум безвременскиот изглед на Бетси.

Луѓето се сериозно импресионирани, а некои смело тврдат дека Бетси е во подобра форма од нив самите, кои се многу помлади од неа. Други се придружуваат, споделувајќи лични приказни и ја бодрат, присетувајќи се на нивните баби. Накратко, Бетси не е само модна икона; таа станува пример за грациозно прифаќање на процесот на стареење. Луѓето не ја следат само поради модерните облеки; тие се возбудени што растат и се движат во животот со истиот кул и инспиративен дух што го отелотворува Бетси.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *