„Јас сум домаќинка и живеам за да му угодам на мојот сопруг – тој спие со други жени додека јас готвам и чистам, 98% од мојот ден се врти околу него“

Моника Хулт (37) од Аризона изгледа ги измешала поимите за што е традиционална домаќинка, па себеси се нарекува таква затоа што е толку посветена на нејзиниот сопруг, Џон, што ќе му дозволи да се откаже од нивните свадбени завети и да влезе во кревет со други жени.

Скролајте надолу за видео

Традиционалните домаќинки кои се чини дека ги поминуваат деновите готвејќи, чистејќи, носат скромна облека и се покорни на своите сопрузи, стануваат сè попопуларни во последно време, бидејќи многу дами се враќаат на традиционалните улоги на домаќинки, практикувани во педесеттите и шеесеттите години. Но Моника треба уште еднаш да изглугла што всушност е традиционална домаќинка.

 

Моника се грижи „98 отсто“ од нејзиниот ден да се врти околу Џон, при што таа ги презема сите домашни обврски додека тој работи и живее ергенски начин на живот.

За време на интервјуто за каналот на YouTube, „Love Don’t Judge , 37-годишната девојка рече: „Живеам за да му угодам на мојот сопруг Џон“.

 

Џон, кој вели дека тој „ги прави правилата низ куќата“, објаснил дека парот бил заедно „шест години“. И иако многу луѓе се прашуваат зошто спие со други жени, тој забележува дека и тој и неговата сопруга се „кул“ со тоа.

„Значи, ова спиење со други жени, пред се е навистина мал дел од нашата врска, Моника беше кул со тоа, а јас бев кул со тоа. Мислам дека е луксуз што го имам што веројатно повеќето момци ја гледаат оваа желба што ја имаат само поради генетско програмирање. Ако погледнете како тоа го прават сите други цицачи, вообичаено алфата спие со други женки“, објасни тој пред да додаде дека тоа создава многу „порелаксирана врска“.

 

А додека Моника истакна дека нема никаков проблем со тоа. Рече дека сексот е „забавна работа“ за мажите и знае дека тој ја „сака“.

Иако Моника и Џон се категорични дека нивниот начин на живот ја прави нивната врска посилна, домаќинката откри дека изгубила пријатели поради нејзината одлука да му дозволи на Џон да спие со други жени.

„Всушност имав пријатели од детството кои директно ми кажуваа дека го изгубив моето достоинство како жена“, објасни таа.

Сепак, Моника истакна дека „отсекогаш“ ја привлекувале мажи како Џон. Таа објасни дека не е „безнадежна“ жена, но ѝ се допаѓа самодовербата на Џон.

„Не е дека сум мало безнадежно девојче, не е тоа. Едноставно, тој е наметлив и ми се допаѓа тоа кај мажот. Отсекогаш сум имала покорна страна откако се сеќавам и секогаш ме привлекувале наметливи и доминантни мажи“.

Покрај тоа што му дозволува на Џон да влезе меѓу чаршафите со други дами, Моника му дозволува на својот прејак маж да ја избере нејзината облека.

„Ми се допаѓа мојот сопруг да ја избира мојата облека затоа што сакам да му угодувам, па сакам да му изгледам жешко“, рече таа.

 

Иако многу луѓе ја доведуваат во прашање нивната врска. парот објаснил дека „секогаш“ ќе живее на овој начин.

Моника рече: „Во моето срце знам дека ме сака затоа што доаѓа дома кај мене, навистина добро се грижи за мене. Можам да видам како луѓето кои не нè познаваат би можеле да мислат: „О, тоа не е здраво“ или „тоа е лошо“, но мислам дека ако сте добра личност и сте со некој што навистина, навистина го сакате и вие сте сродни души, тоа е сосема друга работа. Го сакам мојот брак и го сакам него, и не мислам дека нешто нѐ спречува да живееме вака секогаш“.

И покрај одличниот брак Моника денеска доби и уште нешто, награда за Мотика талент. Честитки Моника.