„Јас сум горда 45-годишна милфица и ќе ви откријам неколку „жешки“ причини зошто мажите сакаат постари жени“

45-годишната Џули редовно споделува фрагменти од нејзиниот живот на ТикТок.

Во едно видео, гордата црвенокоса „милфица“ ги откри причините зошто помладите мажи сакаат повозрасни жени. И се чини дека имаат многу да понудат. Таа кажа дека има многу работи кои постарите жени можат да им ги дадат на помладите мажи, а младите жени не можат.

Таа напиша: „Нема драма. Јасна комуникација. Те разгалуваат. Добиваш вкусни закуски“.

 

Но, Џули открива дека тоа не е сè што може да понуди. Во друго видео, Џули откри дека често им прави на своите помлади љубовници домашно зготвени вечери и ги носи на одмор.

Еден коментираше: „100% се согласувам затоа што излегувам со постара жен во моментов и тоа е најдобрата врска што сум ја имал“.

Друг коментираше: „Да.. нема игри нема драма“.

„Набројавте точни факти, затоа сакам зрели жени“, напиша трет.

Во меѓувреме, четвртиот додаде: „Каде да аплицирам“.

Други имаа различни мислења, еден рече: „Ова не е вистина lol“.

Друга коментираше: „Не е точно. Нема никаква врска со годините. Некои од жените со кои сум се забавувал, а кои биле постари беа полоши. Извинете“.

Што мислите вие?

 • Pero напиша:

  zasto gi zabole, sve sto e gaga, plesni i odi si, a ti ne si milfica, ti si kurva, dosta so tie moderni iminja.
  maskite tolku i ne gi interesira da se zamaraat so takvi kako tebe, ke te plesne i znae nema obvrski…
  samo neznam vo denesno vreme koj saka da pleska nekoja koja e kako otvorena kapija, koj stigne pominal niz nea…

 • Gjole напиша:

  Leleeeee Pero, ti pak na kompiuter. Odi be brat na vazduh! Tvoeto mislenje nikogo ne interesira. Dosta so tvoite bezznacajni komentari.

  • Pero напиша:

   pa sto gi citas be batka, sto gubis vreme so mene..
   kako vikaat sekoj ima DEMOKRATSKO pravo da si go kaze svoeto mislenje, koga mozea sarenite mame da ni ebat, pa cudo golemo ako jas sum komentiral, a ako nikogo ne go interesira sto go citas?
   aj brkaj si rabota 😀

   • Gjole напиша:

    Slusaj brat. Jas kje brkam rabota ama ti so demokratijat kompletno si ja utnal. Nemas pravo site da gi zamaras so tvoite komentari. Odii na vazduh namesto da trlolas i da se povikuvas na demokratija.

   • Adam напиша:

    Pece to e problem vo demokratijata … So i tvojot glas na izbori i od doktor na nauki vazit kako 1 … A ako prvilno se gledat tebe trenti da ti se odzemit pravo na glasanje …

   • Goce напиша:

    Adam, kako sto ide rabotava bas doktorite na nauki se nepismeni so kupeni diplomi i ni ebaa majkata.

 • Bato напиша:

  Pero drugar gazi napred jasno kaza sto e rabotata pa kako koj ke razbere

 • На Перо постариот брат напиша:

  Шо да му правиме на Перо дома, не разликува милфица од к…
  Ете, на следни избори нема да му давам да гласа.
  Ама многу се како Перо наш.

 • Де бре Перо напиша:

  Профил на Пер0: Човече, „чосе“ неженето, осамено, пи*ка има видено само на компјутер, мобилен и некоја љубовна сцена на ТВ, секогаш други му се криви…и малтретира со коментари…се неморално и секогаш „СДС“ криви…. и незнае да користи МК поддршка кога пишува 🙂

 • Suki напиша:

  Se dodeka vaka aktivno mu aplicirate na Pero, on ke prodolzi uste pojako da ostava komentari. Mozebi ke mu stane i opsesija. Olabavete go deckoto, gledate nema druga rabota

 • Ljube напиша:

  I taka da se nadovrzam. Ne koristam makedonska poddrska koga pisuvam i ne koristam kirilicno pismo. Toa ne znaci deka neznam koj sum i od kaj sum. Razberete deka site sme zemjani, rodeni vo razlicni kulturi, nacii i religii. Odgledani so majcinska ljubov iskazana na odreden jazik/dijalekt. I so toj jazik sme izrasnale i go tretirame kako majcin. Vo meguvreme se slucuvaat se poveke mesani brakovi Pa decata ucat dva ili tri jazici odednas. Olabajte se. Kurvite/ milficite postoele i ke postojat, ebacite isto taka. Prajte si keif i ne se zamarajte so zivotite na drugite.

 • Ljube напиша:

  Pocituvani citateli na motika Denes sum filosofski nastroen. Zatoa napisav tro podolg Text.

 • aneta напиша:

  pero da ne si izmesal apcinjata ? :))))0

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.