Јас сум професионалец за уредување домови и овие мали измени ќе додадат десетици илјади на вредноста на вашиот дом без скапи реновации

Лив Конлон (25), по потекло од Глазгов, но сега живее во Марбела, е извршен директор на „ThePropertyStagers“, фирма која опремува повеќе од 300 домови годишно за да ги направи попривлечни за потенцијалните купувачи.

Таа открива дека нејзините клиенти честопати го продавале својот имот за 35.000 евра повеќе од цената.

Како искусна во својата работа, Лив ја разбира важноста од создавање добредојдени и визуелно привлечни простори за да се максимизира вредноста на домот со фокусирање на мали, но влијателни промени.

Овде, таа ги открива осумте мали измени кои можат да направат голема разлика во прикажувањето на вашиот дом во најдобро светло:

Создадете фокусна точка

Додадена вредност: 11.600 €

Создадете главна карактеристика во секоја соба за да привлечете внимание и да направите просторот да се чувствува избалансиран. Користете уметничко дело ако нема природна фокусна точка.

 

Оддалечете го мебелот од ѕидовите

Додадена вредност: 2.300 €

Распоредете го мебелот подалеку од ѕидовите за да создадете пријатни, привлечни простори. Ова поставување го подобрува протокот и прави просторијата да се чувствува попространа.

Неутрални бои

Додадена вредност: 5.800 €

Освежете ги изгребаните ѕидови со неутрални бои за домот да изгледа добро одржуван и привлечен за широк спектар на купувачи.

Додајте теписи за да го затоплите просторот

Додадена вредност: 2.300 евра

Користете теписи за да дефинирате простори, да додадете топлина и да ја намалите бучавата. Килимите исто така ги штитат подот и прават собите да се чувствуваат попривлечни.

 

Инвестирајте во бела постелнина

Додадена вредност: 2.300 €

Користете висококвалитетна бела постелнина за да создадете чист, луксузен изглед. Ова им помага на купувачите да замислат свој стил во просторот.

 

Освежете ги меките работи

Додадена вредност: 2.300 €

Ажурирајте ги старите перничиња, завеси и тапацир за да го освежите вашиот дом. Користете нови, луксузни ткаенини и текстури за полиран изглед.

 

Додајте огледала

Додадена вредност: 3.500 €

Поставете ги огледалата стратешки за да ја рефлектираат светлината и да создадете илузија за повеќе простор. Ова додава елеганција и прави собите да се чувствуваат поголеми.

 

Паметно искористете стилски додатоци

Додадена вредност: 2.300 €

Отстранете го нередот и користете стилски додатоци за да го подобрите изгледот на вашиот дом. Користете украсно складирање за да ги одржувате просторите уредни и привлечни.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *