„Јас сум самоуверена дебела девојка и еве што имам да им кажам на луѓето кои мразат жени со облини“

Оливија Дан е жена со плус големина која никогаш не е уморна да ги воодушеви своите бројни следбеници на „Инстаграм“ и „ТикТок“. Жената со гордост ги покажува своите облини во провокативна облека и ги охрабрува другите жени конечно да имаат доверба во себе. Оливија е мотивациска фигура и страствен борец за подигање на свеста за тоа како се чувствуваат луѓето со плус големина и како се претставуваат. И има што да им каже на сите„ хејтери“ кои доаѓаат на нејзините социјални мрежи да ги критикуваат нејзините облини.

 

1. Оливија е голем борец за правата на жените

 

 

Оливија Дан е инфлуенсерка која живее во Торонто, Канада. Жената редовно објавува клипови на нејзиниот профил на „TikTok“ и секој од нив има моќна порака до нејзините огромни следбеници. Неодамна жената реши да им се обрати на сите „хејтери“ кои оставаат лоши коментари под нејзините клипови, коментирајќи го нејзиното тело. Таа објави видео каде ги искажа сите свои размислувања за сликата на телото. Додека зборуваше, Оливија облече тесен фустан кој ги истакнуваше нејзините облини.

 

2. Таа сакаше да биде слушната од сите

 

Во своето искрено видео, Оливија зборуваше за изливот на критики што ги добива секогаш кога објавува фотографии во различни комбинации. Таа сподели дека обично луѓето се лутат кога ќе видат самоуверена, дебела девојка. Оливија ја советуваше секоја жена со облини да дозволи луѓето да се лутат и да чувствуваат што сакаат. Таа ги повика жените со плус големина да ги игнорираат критичарите и да се фокусираат на тоа да бидат нивното најдобро јас.

Како одговор, многу корисници ја пофалија Оливија дека има доверба во нејзината фигура и изглед. Некои обожаватели дури ја нарекоа „божица“.

 

3. Таа има свое мислење за стандардите за убавина

 

Во видеото, каде што Оливија им се обрати на сите „хејтери“, таа носеше светло розев фустан со отворено деколте и асиметричен раб за да се пофали со своите нозе. Жената го спои својот светол фустан со големи обетки, суптилен ѓердан и штикли. Насловувајќи го видеото „Бадиите носат розе“, Оливија им возврати со ракоплескање на критичарите и додаде дека апсолутно ја обожава облеката што ја носи и дека го сака тоа како изгледа.

Ова не е единствената објава која ја покажува силната позиција на Оливија дека е жена со облини. Во една од своите објави на Инстаграм таа ја покажа својата фигура во костим за капење, а натписот натера многу луѓе да и аплаудираат за нејзините мисли. Таа напиша: „Нема ништо послободно од носење бикини кога цел свет се труди да ве срами поради тоа“.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *