„Јас сум сексуална терапевтка и имам уникатен начин да ја спасам вашата врска- а тоа е, да спијам со вас“

Сексуалниот терапевт Оливија Бентли има практичен пристап со своите клиенти – спиејќи со нив.

 

 

 

„Ги спасив браковите“, изјави жената од Ајдахо за „Кенеди њуз“, нарекувајќи ја нејзината работа животно променувачка.

„Ветеранот“ сексуален работник, која поминала 15 години во индустријата, тврди дека жените барале од неа да „демонстрира секс дејствија“ врз нивните сопрузи, додека некои сопруги им даваат на своите желни сопрузи „пропусница“ за да ја посетат Бентли.

Надвор од спалната соба, Бентли, која се гледа со до 10 клиенти неделно, ги поддржува своите клиенти емотивно и им дава совети за одржување на здрав сексуален живот, а со тоа и на нивниот брак.

 

 

 

„Луѓето обично се нервозни, па морам да ја работам мојата работа и да им направам да се чувствуваат удобно во своја кожа“, рече таа, истакнувајќи дека сака жените „да се чувствуваат многу самоуверено и удобно“

„Секогаш сум многу приврзана физички и емоционално кон сопругата. Ако таа се чувствува многу добро, тогаш расположението е покачено и ние навистина добро се забавуваме, а сопругот е многу благодарен за искуството“.

Самопрогласениот секс терапевт ги осудува „неправедните“ жени кои одбиваат да ги исполнат сексуалните желби на својот партнер.

„Знам дека има многу врски без секс таму и има многу несреќни мажи“, вели таа, објаснувајќи дека машките клиенти ќе го изразат своето незадоволство од врската.
По неколку години со нивните сопруги, машките клиенти на Бентли велат дека нивниот „сексуален живот е многу подобрен“.

 

 

„Не е опција да се омажиш за маж, а потоа да се свртиш и да кажеш: „Ох, извини, јас веќе не сум за секс, штета за тебе“, рече таа.

„Тоа не е фер, но јас го гледам тоа постојано. Има тони такви“.

Но, непријатниот сексуален живот се поттикнува и надвор од чаршафите – Бентли ги советува своите клиенти да ја задржат својата фигура, за која таа тврди дека може да го зголеми либидото.

 

 

 

„Колку сте поатлетски, толку повеќе секс сакате да имате – се чувствувате посигурни и возбудени“, објаснува Бентли и самата фанатик за фитнес.

Бентли им аплаудира на своите храбри клиенти што работат на поздрава врска.

„Паровите кои имаат сесии со мене се најкул на светот бидејќи ја разбираат важноста на сексуалноста во нивната врска како дел од одржувањето на здрав брак“, вели таа.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *